Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy z dnia 16 listopada 2012 r. o zmianie ustawy – Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw.

Wyłącz komunikat

 
 

Logowanie

Logowanie za pomocą Centralnej Usługi Uwierzytelniania PRz. Po zakończeniu pracy nie zapomnij zamknąć przeglądarki.

Journal of Mathematics and Applications

Journal of Mathematics and Applications
7/40, DOI: 10.7862/rf.2017.7

On the Derivative of a Polynomial with Prescribed Zeros

V. K. Jain

DOI: 10.7862/rf.2017.7

Abstract

References

[1] A. Aziz, Inequalities for the derivative of a polynomial, Proc. Amer. Math. Soc. 89 (1983) 259-266.

[2] A. Aziz, Q.M. Dawood, Inequalities for a polynomial and its derivative, J. Approx. Theory 54 (1988) 306-313.

[3] K.K. Dewan, J. Kaur and A. Mir, Inequalities for the derivative of a polynomial, J. Math. Anal. Appl. 269 (2002) 489-499.

[4] C. Frappier, Q.I. Rahman and St. Ruscheweyh, New inequalities for polynomials, Trans. Amer. Math. Soc. 288 (1985) 69-99.

[5] A. Giroux, Q.I. Rahman and G. Schmeisser, On Bernstein's inequality, Canad. J. Math. 31 (1979) 347-353.

[6] N.K. Govil, On the derivative of a polynomial, Proc. Amer. Math. Soc. 41 (1973) 543-546.

[7] N.K. Govil, Q.I. Rahman and G. Schmeisser, On the derivative of a polynomial, Ill. J. Math. 23 (1979) 319-329.

[8] N.K. Govil, Inequalities for the derivative of a polynomial, J. Approx. Theory 63 (1990) 65-71.

[9] N.K. Govil, Some inequalities for derivatives of polynomials, J. Approx. Theory 66 (1991) 29-35.

[10] M.A. Malik, On the derivative of a polynomial, J. London Math. Soc. 2 1 (1969) 57-60.

[11] G. Polya, G. Szegö, Problems and Theorems in Analysis, Vol. 1, Springer-Verlag, Berlin-Heidelberg, 1972.

[12] P. Turan, Über die Ableitung von Polynomen, Compositio Math. 7 (1940) 89-95.

About this Article

TITLE:
On the Derivative of a Polynomial with Prescribed Zeros

AUTHORS:
V. K. Jain

AUTHORS AFFILIATIONS:
Mathematics Department, Kharagpur,India

JOURNAL:
Journal of Mathematics and Applications
7/40

KEY WORDS AND PHRASES:
Derivative; Polynomial; Zero of order m at 0; Refinement; Generalization

FULL TEXT:
http://doi.prz.edu.pl/pl/pdf/jma/56

DOI:
10.7862/rf.2017.7

URL:
http://dx.doi.org/10.7862/rf.2017.7

RECEIVED:
2017-03-31

COPYRIGHT:
Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej, al. Powstańców Warszawy 12, 35-959 Rzeszów

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza; al. Powstańców Warszawy 12, 35-959 Rzeszów
tel.: +48 17 865 11 00, fax.: +48 17 854 12 60
Administrator serwisu: