Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy z dnia 16 listopada 2012 r. o zmianie ustawy – Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw.

Wyłącz komunikat

 
 

Logowanie

Logowanie za pomocą Centralnej Usługi Uwierzytelniania PRz. Po zakończeniu pracy nie zapomnij zamknąć przeglądarki.

Journal of Mathematics and Applications

Journal of Mathematics and Applications
13/41, DOI: 10.7862/rf.2018.13

Number of Zeros of a Polynomial (Lacunary-type) in a Disk

Idrees Qasim, Tawheeda Rasool, Abdul Liman

DOI: 10.7862/rf.2018.13

Abstract

References

  1. I. Ahmad, T. Rasool, A. Liman, Zeros of certain polynomials and analytic functions with restricted coefficients, Journal of Classical Analysis 2 (2014) 149-157.
  2. T. Chan, M. Malik, On the Erdös-Lax theorem, Proceeding of Indian Academy of Sciences 92 (1983) 191-193.
  3. K.K. Dewan, Extremal properties and coefficient estimates for polynomials with restricted zeros and on location of zeros of polynomials, Ph.D Thesis, IIT Delhi, 1980.
  4. N.K. Govil, Q.I. Rahman, On the Eneström Kakeya theorem, Tohoku Math. J. 20 (1968) 126-136.
  5. E. Landau, Über den Picardschen Satz, Vierteljahrsschrift Naturforsch. Gesellschaft Zürcher & Furrer 51 (1906) 252-318.
  6. E. Landau, Sur quelques generalisations du theoreme de M. Picard, Ann. Ecole Norm. 24 (3) (1907) 179-201.
  7. A. Liman, W.M. Shah, T. Rasool, Some new generalizations of Eneström Kakeya theorem, Nonlinear Functional Analysis and Applications 17 (2) (2012) 235-248.
  8. A. Liman, I.A. Faiq, Bounds for the zeros of polynomial, International Journal of Modern Mathematical Sciences 13 (1) (2015) 12-16.
  9. M. Marden, Geometry of Polynomials, Math. Surveys No. 3, Amer. Math. Soc. Providence R. I., 1949.
  10. G.V. Milovanovic, D.S. Mitrinovic, Th. M. Rassias, Topics in Polynomials, Extermal Problems, Inequalities, Zeros, World Scientific, Singapore, 1994.
  11. Q.G. Mohammad, On the zeros of the polynomials, Amer. Math. Monthly 72 (6) (1965) 631-633.
  12. Q.I. Rahman, S. Schmeisser, Analytic Theory of Polynomials, Oxford University press, New York, 2002.
  13. W.M. Shah, A. Liman, On Eneström Kakeya theorem and related analytic functions, Proc. Indian Acad. Sci.( Math Sci.) 117 (3) (2007) 359-370.
  14. E.C. Titchmarsh, The Theory of Functions, 2nd ed. Oxford Univ. Press, London, 1939.

About this Article

TITLE:
Number of Zeros of a Polynomial (Lacunary-type) in a Disk

AUTHORS:
Idrees Qasim (1)
Tawheeda Rasool (2)
Abdul Liman (3)

AUTHORS AFFILIATIONS:
(1) Department of Mathematics, National Institute of Technology, Srinagar, INDIA
(2) Department of Mathematics, National Institute of Technology, Srinagar, INDIA
(3) Department of Mathematics, National Institute of Technology, Srinagar, INDIA

JOURNAL:
Journal of Mathematics and Applications
13/41

KEY WORDS AND PHRASES:
Zeros; Lacunary polynomial; Prescribed region

FULL TEXT:
http://doi.prz.edu.pl/pl/pdf/jma/76

DOI:
10.7862/rf.2018.13

URL:
http://dx.doi.org/10.7862/rf.2018.13

RECEIVED:
2017-08-12

COPYRIGHT:
Publishing House of Rzeszow University of Technology Powstańców Warszawy 12, 35-959 Rzeszow

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza; al. Powstańców Warszawy 12, 35-959 Rzeszów
tel.: +48 17 865 11 00, fax.: +48 17 854 12 60
Administrator serwisu: