Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy z dnia 16 listopada 2012 r. o zmianie ustawy – Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw.

Wyłącz komunikat

 
 

Logowanie

Logowanie za pomocą Centralnej Usługi Uwierzytelniania PRz. Po zakończeniu pracy nie zapomnij zamknąć przeglądarki.

Journal of Mathematics and Applications

Journal of Mathematics and Applications
4/37, DOI: 10.7862/rf.2014.4

Remarkable identities

Jan Górowski, Jerzy Żabowski

DOI: 10.7862/rf.2014.4

Abstract

References

[1] T. M. Apostol, Another elementary proof of Euler's formula for (2n), Amer. Math. Monthly 80 (1973), No. 4, 425-431.
[2] P.M. Cohn, Algebra. Vol. 1, Second edition, John Wiley & Sons, Ltd., Chichester, 1982.
[3] D. Cvijovic, J. Klinowski, Finite cotangent sums and the Riemann zeta function, Math. Slovaca 50 (2000), no. 2, 149-157.
[4] R.L. Graham, D.E. Knuth, O. Patashnik, Concrete mathematics. A founda-tion for computer science, Second edition, Addison-Wesley Publishing Company, Reading, MA, 1994.
[5] R.A. Kortram, Simple proofs for ... and ... Math. Mag. 69 (1996), no. 2, 122-125. 
[6] I. Papadimitriou, A simple proof of the formula ...  Amer. Math. Monthly 80 (1973), No. 4, 424-425.
[7] T.J. Ransford, An elementary proof of ... Eureka No. 42, Summer 1982, 3-5. 
[8] H. Tsumura, An elementary proof of Euler's formula for (2m), Amer. Math. Monthly 111 (2004), no. 5, 430-431.

About this Article

TITLE:
Remarkable identities

AUTHORS:
Jan Górowski (1)
Jerzy Żabowski (2)

AUTHORS AFFILIATIONS:
(1) Institute of Mathematics, Pedagogical University, ul. Podchora_zych 2, PL-30-084  rakow, Poland
(2) Pawel Wlodkowic University College in Plock, al. Kilinskiego 12, PL-09-402 P lock,  Poland

JOURNAL:
Journal of Mathematics and Applications
4/37

KEY WORDS AND PHRASES:
trigonometric identity, zeta function

FULL TEXT:
http://doi.prz.edu.pl/pl/pdf/jma/23

DOI:
10.7862/rf.2014.4

URL:
http://dx.doi.org/10.7862/rf.2014.4

RECEIVED:
2013-10-01

REVISITED:
2914-01-12

COPYRIGHT:
Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej, al. Powstańców Warszawy 12, 35-959 Rzeszów

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza; al. Powstańców Warszawy 12, 35-959 Rzeszów
tel.: +48 17 865 11 00, fax.: +48 17 854 12 60
Administrator serwisu: