Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy z dnia 16 listopada 2012 r. o zmianie ustawy – Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw.

Wyłącz komunikat

 
 

Logowanie

Logowanie za pomocą Centralnej Usługi Uwierzytelniania PRz. Po zakończeniu pracy nie zapomnij zamknąć przeglądarki.

Journal of Mathematics and Applications

Journal of Mathematics and Applications
2/37, DOI: 10.7862/rf.2014.2

Involutory BE-algebras

R. Borzooei, A. Borumand Saeid, R. Ameri, A. Rezaei

DOI: 10.7862/rf.2014.2

Abstract

References

[1] S. S. Ahn and Y. H. So, On ideals and upper sets in BE{algebras, Sci. Math.
Jpn. 68, No. 2(2008), 279-285.

[2] S. S. Ahn and K. S. So, On generalized upper sets in BE{algebras, Bull.
Korean Math. Soc. 46, No. 2(2009), 281-287.

[3] S. S. Ahn, Y. H. Kim and J. M. Ko, Filters in commutative BE{algebras,
Bull. Korean Math. Soc. 27, No. 2(2012), 233-242.

[4] A. Borumand Saeid, A. Rezaei and R. A. Borzooei, Some types of lters
in BE{algebras, Math. Comput. Sci. Vol. 6, No 3 (2013), 341-352.

[5] R. A. Borzooei, A. Borumand Saeid, R. Ameri and A. Rezaei, States in
BE{algebras, Kochi Journal of Mathematics, Kochi Journal of Mathematics, 9
(2014), 27-42.

[6] A. Diego, Sur algebra de Hilbert, Logique Math. Ser. A, 21(1967), 177-198.

[7] H. S. Kim and Y. H. Kim, On BE{algebras, Sci, Math, Jpn. 66, No. 1(2007),
113-116.

[8] Y. Huang, BCI{algebra, Science Press, Beijing 100717, China, (2006).

[9] R. Hala^s, Remarks on commutative Hilbert algebras, Mathematica Bohemica,
127, No. 4(2002), 525-529.

[10] J. Meng, Implication algebras are dual to Implicative BCK{algebras, Soochow
Journal of Math. V. 22, No. 4(1996), 567-571.

[11] B. L. Meng, On lters in BE{algebras, Sci. Math. Jpn. 71(2010), 201-207.

[12] A. Rezaei and A. Borumand Saeid, Some results in BE-algebras, Analele
Universitatii Oradea Fasc. Matematica, Tom XIX (2012), 33-44.

[13] A. Rezaei and A. Borumand Saeid, Commutative ideals in BE{algebras,
Kyungpook Math. J. 52(2012), 483-494.

[14] A. Rezaei, A. Borumand Saeid and R. A. Borzooei, Relation between
Hilbert algebras and BE{algebras, Appl. Math. 8. No 1 (2013), 573-574.

[15] A.Walendziak, On commutative BE{algebras, Sci.Math. Jpn. 69, No. 2(2008),
585-588.

About this Article

TITLE:
Involutory BE-algebras

AUTHORS:
R. Borzooei (1)
A. Borumand Saeid (2)
R. Ameri (3)
A. Rezaei (4)

AUTHORS AFFILIATIONS:
(1) Dept. of Math. Shahid Beheshti University of Tehran, Tehran, Iran
(2) Dept. of. Math. Tehran University Tehran, Iran
(3) Dept. of Math. Shahid Bahonar University of Kerman, Kerman, Iran
(4) Dept. of Math. Payame Noor University, p. o. box. 19395-3697, Tehran, Iran

JOURNAL:
Journal of Mathematics and Applications
2/37

KEY WORDS AND PHRASES:
BE-algebra, involution, semi-lattice, lattice, semi-simple.

FULL TEXT:
http://doi.prz.edu.pl/pl/pdf/jma/21

DOI:
10.7862/rf.2014.2

URL:
http://dx.doi.org/10.7862/rf.2014.2

RECEIVED:
2013-12-13

REVISITED:
2014-02-12

COPYRIGHT:
Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej, al. Powstańców Warszawy 12, 35-959 Rzeszów

POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza; al. Powstańców Warszawy 12, 35-959 Rzeszów
tel.: +48 17 865 11 00, fax.: +48 17 854 12 60
Administrator serwisu: